Jubileuszowa Inauguracja na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH

Wyróżnienia dla studentów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH

6 października 2023 roku podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024 Partnerzy z przemysłu przyznali nagrody dla studentów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.

Upominki od NSG Group oraz Atlas sp. zo.o.

Upominki od firmy NSG Group - Pilkington  otrzymały osoby z najwyższymi wynikami rekrutacyjnymi. Atlas obdarowało podarkami pierwszych 100 studentów pierwszego roku, którzy przybyli na inauguracje.

W tegorocznym konkursie na najlepsze prace dyplomowe organizowanym przez Heidelberg Materials Polska laureatami zostało aż czterech studentów realizujących badania w Katedrze Technologii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH:

Nagrody Grupy Górażdże / Heidelberg Materials

III miejsce – 3 000 zł za najlepszą pracę magisterską
Pan Mateusz Bryła
pt. Żużel jako surowiec do produkcji klinkieru w kontekście zrównoważonego rozwoju przemysłu cementowego
Promotor: dr inż. Sylwia Kucharczyk

II miejsce – 5 000 zł za najlepszą pracę magisterską
Pani Patrycja Zięba
pt. Trwałość mrozowa betonów otrzymanych na cementach CEM II/B-LL
Promotor: dr hab. inż. Artur Łagosz, prof. AGH

I miejsce – 7 000 zł za najlepszą pracę magisterską
Pani Martyna Gos
pt. Wpływ domieszek przyspieszających wiązanie na hydratację oraz właściwości cementów portlandzkich wieloskładnikowych
Promotor: dr inż. Ewa Kapeluszna

I miejsce – 5 000 zł
Pani Marcelina Szołdra
pt. Badania wpływu węglanu wapnia na właściwości cementów wieloskładnikowych
Promotor: dr hab. inż. Łukasz Kotwica, prof. AGH

Laureaci konkursu otrzymali je z rąk Wiceprezesa Wiesława Adamczyka, Dyrektora Technicznego oraz Członka Zarządu Jacka Połącarza, Dyrektora Personalnego.

Cieszy nas bardzo, gdy możemy nagradzać młodych, zdolnych ludzi, którzy swoje zainteresowania zawodowe skierowali w stronę przemysłu cementowego – mówi Dyrektor Jacek Połącarz. – To nie przypadek, że konkurs organizujemy właśnie tutaj, we współpracy z WIMiC. To w pewnym sensie „nasz” wydział, bo wielu naszych obecnych pracowników właśnie na tej uczelni kończyło studia. Dla uczących się tutaj przyszłych fachowców drzwi naszej firmy są zawsze otwarte i wierzę, że będą się u nas kształtować zawodowe kariery niejednego z nich.

Nagrody Grupy Cersanit

Pan Bartłomiej Kuś
nagroda niespodzianka

Pani Dominika Kolasa
stypendium naukowe w kwocie 1000 zł brutto/m-c, wypłacane przez okres dwóch semestrów.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. KSAF i Zbigniew Sulima, AGH

Relacja z jubileuszowej inauguracji roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie