Skip to content ↓

Ceramika

Ceramika – II stopień Z nami stwórz swoją przyszłość

Dlaczego warto studiować "Ceramikę"?

Studia na kierunku Ceramika przygotowują absolwentów do pracy we wszystkich branżach szeroko pojętego przemysłu ceramicznego i chemicznego, ale także w branży artystycznej o profilu projektowym, w firmach reklamowych zajmujących się wizualizacją i reklamą produktów, w zakładach zajmujących się konserwacją i rewitalizacją zabytków.


Ścieżki dyplomowania

Na kierunku studenci są kształceni zgodnie ze ścieżką dyplomowania “Wzornictwo ceramiki i szkła”, wybierając dwa z trzech przedmiotów: Nowe technologie w szkle, Nowe technologie szkliw dekoracyjnych lub Nowe technologie w ceramice.

Przedmioty obieralne

Student w ramach przedmiotów obieralnych może wybierać wśród szerokiego wachlarza modułów polskich na 2 semestrze studiów i angielskich na 3 semestrze studiów, dzięki czemu może budować swoje umiejętności zgodnie z zainteresowaniami.


Umiejętności Absolwenta

Pokażemy Ci jak może wyglądać twoja ścieżka kariery:

  • Możesz projektować wyroby cyfrowo oraz pod kątem właściwości
  • Możesz być technologiem i być świadomym procesów zachodzących w materiale
  • Możesz połączyć kompetencje technologa i projektanta
  • Możesz rozwinąć swój ceramiczny biznes bez konieczności udziału w specjalistycznych szkoleniach

Perspektywy zawodowe

Absolwenci kierunku Ceramika mogą znaleźć zatrudnienie jako inżynierowie nadzoru i eksperci materiałowi, technolodzy w branżach związanych z ceramiką specjalną jak i szlachetną, wiedząc jak przebiega produkcja szerokiej gamy wyborów ceramicznych , specjaliści z zakresu projektowania, modelowania, wytwarzania i badania materiałów związanych z przemysłem ceramicznym i szklarskim. Każdy, kto ma zacięcie artystyczne może założyć własny biznes.

Współpraca z przemysłem

Kierunek Ceramika jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przemysłu. Wydział ma zapewnienie współpracy w procesie dydaktycznym; Zakładem Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rekodzieła Artystycznego w Bolesławcu, Ceramiką „Manufaktura” w Bolesławcu, Zakładami Porcelany Ćmielów" i "Chodzież", producentami płytek ceramicznych: Ceramika Tubądzin, Ceramika Paradyż, Grupa Końskie, Opoczno. Ponadto producentami wyrobów sanitarnych Geberit oraz Cersanit. Możemy też liczyć na wsparcie z Zakładu Ceramiki Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. w Boguchwale. Zakłady będą udostępniać materiały do przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych oraz mogą być miejscem praktyk studenckich. Wydział współpracuje również w tym zakresie z firmami zagranicznymi mającymi przedstawicielstwa w Polsce. Są to: SACMI Polska, Colorobbia Polska Sp. z o.o., Torrecid Group Poland, oraz System Ceramics Poland.

Stopka