Praktyka studencka stanowi obowiązkową część programu studiów.
Aktualne regulacje dotyczące zasady odbywania praktyk w AGH znajdują się w Zarządzeniu Rektora nr 94/2023.
Szczegóły dotyczące praktyki na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki można znaleźć w sylabusie.
Opiekunami oraz osobami odpowiadającymi za koordynację praktyk na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki są:
dr hab. inż. Janusz Partyka, prof. AGH | partyka(at)agh.edu.pl | tel. +12 617 36 54 |
dr inż. Joanna Czechowska | jczech(at)agh.edu.pl | tel. +12 617 39 52 |
mgr inż. Barbara Zientara | barbaraz(at)agh.edu.pl | tel. +12 617 25 19 |
Terminy konsultacji z opiekunami praktyk ustalane są indywidualnie po uprzednim kontakcie e-mailowym.
Wykaz firm i instytucji, w których można będzie zrealizować praktykę będzie dostępny u opiekunów praktyk. Ponadto w Centrum Karier istnieje baza firm z różnych branż, które zatrudniają studentów i absolwentów AGH. Z aktualnie dostępnymi ofertami można zapoznać się na Centrum Karier JobTeaser.
W świetle obowiązującego Zarządzenia Rektora AGH podstawą do zaliczenia praktyki może być również praca (lub wolontariat). Warunki możliwości zaliczenia praktyki w oparciu o staż/ pracę/wolontariat opisane są w Zarządzeniu Rektora AGH (§3 pkt 17). Należy pamiętać, że każdy przypadek musi być rozpatrzony indywidualnie przez opiekuna praktyk. W przypadkach nieuregulowanych należy w pierwszej kolejności skontaktować się z opiekunem praktyk.
Na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki bezwzględnie zalecane jest posiadanie przez studenta ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków lub polisy odpowiedzialności cywilnej, którą należy wykupić we własnym zakresie. Posiadanie takiego ubezpieczenie niejednokrotnie jest wymagane przez firmy, w których studenci będą odbywali praktyki przemysłowe.
Na AGH studenci mogą skorzystać z oferty dostępnej na stronie Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH.
Studiując na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH dostępna jest możliwość korzystania z wyjazdów edukacyjnych. Pragniemy wspierać rozwój naukowy i zawodowy, oferując unikalne doświadczenia w zakładach przemysłowych. Bardzo często te wycieczki są w dofinansowane przez Partnerów Wydziału. Wyjazdy studyjne do zakładów przemysłowych, umożliwiają zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami i procesami produkcyjnymi.
To również doskonała okazja do nawiązania kontaktów z profesjonalistami z branży i zrozumienia realiów pracy w przemyśle.
Wyjazdy Zagraniczne:
Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tych programach wyjazdowych przyczyni się do wszechstronnego rozwoju i pomoże w budowaniu przyszłej kariery zawodowej. Zachęcamy do regularnego śledzenia ogłoszeń na stronie Wydziału oraz do kontaktu z Biurem Współpracy Międzynarodowej AGH, gdzie uzyskacie szczegółowe informacje na temat dostępnych programów i procedur aplikacyjnych.