Prace dyplomowe studentek Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki zostały docenione w konkursie z zakresu ekologicznego budownictwa „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”, a ich autorki znalazły się w gronie laureatek konkursu.
Studentka Olimpia Siemiątkowska z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH została laureatką I miejsca w konkursie firmy Cemex w III edycji konkursu Kreuj zieloną przyszłość z Cemex za pracę „Badania wpływu mielonego węglanu wapnia na właściwości cementów wieloskładnikowych zawierających mielony granulowany żużel wielkopiecowy”. Promotorem pracy jest dr hab. inż. Łukasz Kotwica, prof. AGH. Jury doceniło wyjątkowo wysoki poziom pracy i erudycję laureatki.
To dla mnie ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy i rozwijania swoich umiejętności. Dziękuję organizatorom i wszystkim, którzy mnie wspierali! Szczególne podziękowania kieruję do mojego promotora dra hab. inż. Łukasza Kotwicy za nieocenioną pomoc i wsparcie w przygotowaniach – powiedziała inż. Olimpia Siemiątkowska.
Konkurs Kreuj zieloną przyszłość z Cemex jest wyjątkowym wydarzeniem dla naszych studentów, którzy mogli zaprezentować swoje pomysły i rozwiązania w zakresie ekologicznego budownictwa. Ogromną wartością tej inicjatywy jest promocja zrównoważonego rozwoju i inspiracja do poszukiwania nowych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań technologicznych. Organizatorzy w każdej z dotychczasowych edycji zadbali o rzetelną ocenę prac oraz cenne nagrody dla laureatów i promotorów. Docenić należy również zaangażowanie firmy Cemex w promowaniu wśród studentów idei zrównoważonego budownictwa i troski o środowisko naturalne.
Drugie miejsce należy do Nicole Kocierz za pracę „Badanie wpływu kruszywa z autoklawizowanego betonu komórkowego na perlitobeton” promotorem, której jest dr inż. Barbara Słomka-Słupik z Politechniki Śląskej.
Trzecie miejsce zajęła również studentka (obecnie absolwentka) naszego wydziału – mgr inż. Martyna Gos za pracę „Wpływ domieszek przyspieszających wiązanie na hydratację oraz właściwości cementów portlandzkich wieloskładnikowych”, promotorem pracy jest dr inż. Ewa Kapeluszna.
Dodatkowo Kapituła i Jury konkursowe postanowili przyznać wyróżnienia dla: inż. Dominiki Świszcz z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH za pracę „Wpływ anionów nieorganicznych na strukturę spoiw aktywowanych alkalicznie”, której promotorem jest dr hab. inż. Magdalena Król, prof. AGH oraz Joanny Szechyńskiej z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki za pracę „Wpływ biododatków pochodzenia roślinnego na wybrane właściwości niskoemisyjnych spoiw aktywowanych alkalicznie”.
Zgodnie z regulaminem laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 7 tys. PLN, 5 tys. PLN i 3 tys. PLN. Promotorzy zwycięskich prac otrzymują odpowiednio: 3.5 tys. PLN, 2.5 tys. i 1.5 tys. PLN.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dyplomantów z uczelni technicznych. Laureatów wyłoniono spośród 31 zgłoszonych prac z 17 wyższych uczelni technicznych w Polsce. Poziom merytoryczny prac był wysoki, dlatego tym bardziej cieszymy się, że wśród laureatów są studenci Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Osiągnięcia studentów potwierdzają wysoki poziom kształcenia i badań prowadzonych na naszym Wydziale.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A organizatorowi konkursu firmie Cemex dziękujemy za inspirującą i ambitną inicjatywę.
Firma Cemex jest od wielu lat partnerem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, studenci korzystają z licznych praktyk oraz staży, absolwenci są chętnie zatrudniani i odnoszą sukcesy w pracy. Przykładem świetnie rozwijającej się kariery zawodowej, bogatej w liczne osiągnięcia jest Rafał Gajewski – dyrektor i członek zarządu Cemex Polska. Dodatkowo, co warto podkreślić, Firma Cemex jest sponsorem Jubileuszu 75-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH oraz od lat wspiera inicjatywy studenckie na naszym wydziale.
Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata.